End of Report
BMX Event Manager© by Lyndon.Downing@bigpond.com

South West BMX Regional Series 2018

Event Administrator: admin@swbmxracing.co.uk

BMX EVENT MANAGER, Report Created 02/Sep/2018 16:11:28

Series Detailed, All Riders

Round 1: South West BMX Regional Series 2018 - Round 1 - Llynfi
SWBMXA

Round 2: South West BMX Regional Series 2018 - Round 2 - Exeter
SWBMXA

Round 3: South West BMX Regional Series 2018 - Round 3 - Cornwall
SWBMXA

Round 4: South West BMX Regional Series 2018 - Round 4 - Bath
SWBMXA

Round 5: South West BMX Regional Series 2018 - Round 5 - Burnham
SWBMXA

Round 6: South West BMX Regional Series 2018 - Round 6 - Decoy
SWBMXA

Round 7: South West BMX Regional Series - Round 7 - Bideford
SWBMXA

Round 8: South West BMX Regional Series 2018 - Round 8 - Bristol
SWBMXA

Round 9: South West BMX Regional Series 2018 - Round 9 - Tiverton
SWBMXA

Round 10: South West BMX Regional Series 2018 - Round 10 - Torbay
SWBMXA

Male 6 & Under 15 Riders 7 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Jake SMITH
TRiBE
Decoy BMX Club 432.0 480.5 54.0 54.0 54.0 48.5 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 -
2 Oliver ROBERTS Torbay BMX Racing Club 390.0 424.5 - 48.0 48.5 54.0 34.5 48.5 48.5 41.0 47.5 54.0
3 Max CHAPPLE
MICKS PIX BMX TEAM
Bideford BMX 320.5 349.5 39.5 29.0 40.0 33.0 42.0 38.0 - 41.0 38.5 48.5
4 Oakley HOLLOWAY
TRiBE
Decoy BMX Club 279.0 279.0 31.0 27.0 41.5 38.5 45.0 - - 26.5 27.0 42.5
5 Louis SWALES Bristol BMX Club 260.0 297.0 21.0 16.0 32.5 27.0 34.0 31.0 39.0 31.0 33.0 32.5
6# Rory RAY Bristol BMX Club 213.5 213.5 - - 29.5 27.0 - 20.5 34.0 34.0 34.5 34.0
7 Riley BUTT Bideford BMX 211.5 242.0 25.0 14.0 20.5 16.5 27.0 29.0 26.5 19.0 28.0 36.5
8# Nixon COPPINS Bristol BMX Club 209.5 209.5 34.5 31.0 - 33.0 36.0 33.5 41.5 - - -
9 Taylor HOARE Cornwall BMX Racing Club 186.5 196.5 17.0 10.0 25.0 20.5 22.0 25.5 31.0 17.5 - 28.0
10# Marlo GONZALES
PSYKOPATH INDUSTRIES
Bristol BMX Club 178.0 178.0 28.0 19.0 33.5 - 28.0 41.0 - 28.5 - -
11# Sullivan COLLIS Andover BMX Club 125.0 125.0 - 35.5 - 42.0 - - - 47.5 - -
12# Jacob CASHMORE Bath BMX 97.5 97.5 - 8.5 - 13.0 17.5 16.5 28.0 14.0 - -
13# Zane WILLIAMS Knightwood BMX Club 89.5 89.5 47.5 42.0 - - - - - - - -
14# Colby WILLIAMS Knightwood BMX Club 84.5 84.5 44.0 40.5 - - - - - - - -
15# Isaac LEACH Bath BMX 44.0 44.0 - - - - - - - - 44.0 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Male 7 7 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Bailey PENNY Bideford BMX 411.5 499.5 53.5 54.0 54.0 50.0 40.0 49.0 48.5 54.0 48.0 48.5
2 James GRAHAM
TEAM FANATIC F1
Exeter Eagles BMX Racing Club 337.5 373.5 40.5 42.0 42.0 38.0 45.0 40.5 36.0 47.5 42.0 -
3# Zach ARTHURS
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Tiverton BMX Club 301.5 301.5 47.5 47.5 47.5 39.5 - 36.5 41.5 - - 41.5
4# Joel LLOYD Bristol BMX Club 72.0 72.0 35.5 - 36.5 - - - - - - -
5# Jack JONES Chesterfield BMX Club 42.0 42.0 - - - - - - - 42.0 - -
6# Trystan JONES Cardiff BMX Racing Club 36.5 36.5 - - - - - - - 36.5 - -
7# Noah VEYSEY Tiverton BMX Club 1.0 1.0 1.0 - - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Male 8 17 Riders 12 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Bradley JAMES Decoy BMX Club 391.5 391.5 - 54.0 - 48.0 47.0 48.5 43.5 48.0 54.0 48.5
2# Jenson HUNT
CRUCIAL BMX
Burnham BMX Club 378.0 378.0 54.0 - - 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 - 54.0
3 Senshu FLUKES
DT FLEX
Bristol BMX Club 362.0 437.0 43.5 48.5 53.5 40.5 44.5 38.5 48.0 39.5 36.5 44.0
4 Louis AVERY
DT FULL
Decoy BMX Club 348.5 418.5 49.0 42.5 48.5 42.5 33.5 44.0 39.0 36.5 44.5 38.5
5 Riley PAYNE
TRiBE
Decoy BMX Club 287.5 347.0 32.0 32.5 39.5 34.0 37.5 34.0 29.0 42.0 30.5 36.0
6 Jesse GALE Bristol BMX Club 264.0 264.0 38.0 38.5 - 33.5 21.5 - 34.0 22.0 45.0 31.5
7 Noah MARTIN
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Bideford BMX 239.5 286.5 31.5 32.5 22.0 25.5 33.5 25.0 27.0 29.5 31.0 29.0
8 Jack WEEKS Bath BMX 221.5 239.0 33.5 20.5 32.0 20.5 28.0 29.0 - 17.5 32.0 26.0
9# Jack DAVEY Cornwall BMX Racing Club 192.0 192.0 - - 42.0 - 29.5 20.5 32.0 32.0 36.0 -
10 Olly KIRBY Decoy BMX Club 175.0 175.0 - 27.5 32.0 - 8.5 34.0 14.0 27.5 15.5 16.0
11 Caleb CRIASIA
TEAM FANATIC F1
Exeter Eagles BMX Racing Club 166.5 179.5 28.0 13.0 35.5 17.0 16.5 18.5 14.0 - 19.5 17.5
12 Harison DISCOMBE Decoy BMX Club 146.0 157.0 18.0 15.0 27.0 13.5 17.0 11.0 21.5 14.0 - 20.0
13 Jacob WASHBOURNE Llynfi BMX Racing Club 133.0 133.0 22.0 17.0 17.5 27.5 10.0 12.0 14.5 12.5 - -
14 Leo MARKS
TEAM FANATIC F2
Exeter Eagles BMX Racing Club 77.5 77.5 15.0 10.0 2.0 12.5 10.0 9.0 - 8.0 - 11.0
15# Max SURRIDGE Redditch Premiers BMX Club 34.5 34.5 - 34.5 - - - - - - - -
16# Samuel LEACH Bath BMX 16.5 16.5 - - - - - - - - 16.5 -
17# Dylan JONES Chesterfield BMX Club 11.0 11.0 - - - - - - - 11.0 - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Male 9 28 Riders 19 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Oliver COPPING
CRUCIAL BMX
Cardiff BMX Racing Club 391.0 391.0 54.0 - 54.0 53.5 54.0 49.0 29.5 48.0 49.0 -
2 Harry BANKS
GREEN MACHINE BMX
Torbay BMX Racing Club 371.5 371.5 - 54.0 47.5 49.0 44.5 - 33.5 53.0 45.0 45.0
3 Jack BAILEY
TEAM FANATIC F1
Decoy BMX Club 360.0 393.5 - 44.5 45.0 33.5 36.0 53.5 35.5 44.0 52.5 49.0
4 Charlie LUDWELL Bath BMX 326.0 326.0 41.0 40.0 - 37.5 48.0 40.0 26.5 40.0 - 53.0
5 Theo COTTRELL Decoy BMX Club 306.5 321.0 48.0 47.5 32.0 29.5 34.0 - 52.5 14.5 33.5 29.5
6 Freddie FRANKLIN
DT FULL
Bristol BMX Club 287.5 287.5 44.0 13.5 - 39.0 39.0 30.5 47.0 35.0 - 39.5
7 Kayden WILLIAMS Decoy BMX Club 252.0 268.0 - 29.5 28.5 22.0 27.0 44.0 16.0 33.0 37.0 31.0
8 George CHAPMAN Decoy BMX Club 239.0 255.5 32.0 36.5 - 18.0 32.0 35.5 39.5 16.5 27.0 18.5
9 Zack AVERY
DT FULL
Decoy BMX Club 236.5 265.5 36.0 21.5 18.5 15.0 14.0 34.5 33.5 30.0 29.5 33.0
10 Fintan COCKBURN Bath BMX 220.5 237.0 23.5 23.0 37.0 32.0 - 16.5 42.0 23.0 22.0 18.0
11 Ethan WOOD Tiverton BMX Club 199.0 228.0 21.5 33.5 19.0 14.0 15.0 21.5 20.0 25.5 33.0 25.0
12 Thomas MAJOR Cornwall BMX Racing Club 178.5 189.5 32.0 29.5 34.0 11.5 19.5 30.0 11.0 11.0 - 11.0
13 Ben LIGHT Torbay BMX Racing Club 140.0 144.0 - 17.5 14.0 4.5 23.5 18.0 12.5 4.0 14.5 35.5
14 Finley HOPE
TEAM FANATIC F2
Exeter Eagles BMX Racing Club 114.5 124.0 17.5 12.0 13.5 9.5 17.5 20.5 10.5 12.0 11.0 -
15 Louis HURST Burnham BMX Club 109.5 113.5 13.0 - 8.5 4.0 12.0 12.0 16.0 19.0 17.0 12.0
16 Tommy DIMOND Burnham BMX Club 76.0 78.0 4.5 10.0 - 2.0 10.0 8.5 9.5 11.0 14.0 8.5
17# Finlay COLLIS Andover BMX Club 63.0 63.0 - - - 43.5 - - - 19.5 - -
18 Lewis HANCOCK Bideford BMX 60.0 60.0 - 5.5 11.0 9.0 8.5 10.5 - 3.0 8.0 4.5
19# Max DEMPSEY Bideford BMX 58.5 58.5 28.5 12.0 - 18.0 - - - - - -
20 Kaydn KEMP Bristol BMX Club 48.0 51.5 8.0 5.0 - 4.0 3.5 11.0 4.5 4.0 6.0 5.5
21 Sid MILNE Bath BMX 41.5 41.5 10.5 3.0 - 0.5 4.0 4.5 - 4.5 5.0 9.5
22# Aiden TAYLOR Llynfi BMX Racing Club 32.5 32.5 11.5 8.5 - 3.5 4.0 - 5.0 - - -
23# Hiiro CHERITON Nuneaton BMX Club 31.5 31.5 - - 31.5 - - - - - - -
24# Benjamin MULLER Decoy BMX Club 19.0 19.0 14.5 - - - 4.5 - - - - -
25# Harry SOMERSET Tiverton BMX Club 16.5 16.5 - - - - - - - - - 16.5
26# Harry YOXALL Bristol BMX Club 4.5 4.5 4.5 - - - - - - - - -
27# Iwan JONES Cardiff BMX Racing Club 3.0 3.0 - - - - - - - 3.0 - -
28# Sydney DUNSTAN Andover BMX Club 2.5 2.5 - - - 2.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Male 10 20 Riders 14 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Curtis COPELAND
PSYKOPATH INDUSTRIES
Bristol BMX Club 428.0 523.5 54.0 52.5 54.0 54.0 48.5 47.0 53.0 54.0 52.5 54.0
2 Jed SMITH
TRiBE
Decoy BMX Club 350.0 386.5 39.0 43.5 48.0 43.5 36.5 53.0 36.5 48.5 38.0 -
3 Henry EYRE
GREEN MACHINE BMX
Decoy BMX Club 319.0 319.0 44.0 49.0 42.0 49.0 51.0 30.5 - 8.5 - 45.0
4 Seamus DOHERTY
PSYKOPATH INDUSTRIES
Decoy BMX Club 306.5 306.5 46.5 40.5 35.0 - 30.5 40.5 47.5 - 45.5 20.5
5 Oakley HOOPER Decoy BMX Club 290.0 338.0 28.0 20.5 29.5 27.5 42.5 44.0 36.5 37.0 34.5 38.0
6 Micah PRITCHARD Cornwall BMX Racing Club 279.5 279.5 33.5 30.0 38.0 38.5 - 21.5 41.5 41.5 - 35.0
7 Colby HOARE Cornwall BMX Racing Club 256.5 274.5 33.5 18.0 33.0 34.5 30.5 31.5 29.5 32.0 - 32.0
8 Alfie FRYER
DT FULL
Burnham BMX Club 255.5 272.0 16.5 36.5 - 32.0 39.0 28.5 30.0 31.5 39.0 19.0
9 Jake GRANGER Decoy BMX Club 233.5 270.0 18.0 33.0 19.0 30.5 21.0 34.0 18.5 35.0 30.0 31.0
10 Alfie PENNY Bideford BMX 205.5 239.0 29.0 29.0 21.0 22.0 17.5 16.0 34.5 20.0 21.5 28.5
11 Caden ROBERTS Cornwall BMX Racing Club 186.5 199.5 21.5 13.0 27.5 - 28.5 16.0 21.5 27.5 27.5 16.5
12# Ashton COOMBS Bournemouth BMX Club 112.0 112.0 - 25.5 - - - - - - 42.5 44.0
13 Kian JOHN Llynfi BMX Racing Club 109.5 109.5 13.5 8.0 - 15.5 14.5 10.0 15.0 15.0 18.0 -
14 Adam SMITH Decoy BMX Club 102.5 102.5 - 10.0 16.5 16.5 9.5 11.5 - 10.5 15.5 12.5
15 Rhodri JONES Llynfi BMX Racing Club 98.0 107.0 9.0 13.5 12.5 9.0 10.5 - 12.5 18.0 12.0 10.0
16# Jensen LEDGERWOOD-BARR Torbay BMX Racing Club 53.0 53.0 - 5.0 - - 6.5 9.0 9.0 6.0 9.5 8.0
17# George BULLIVANT Decoy BMX Club 39.0 39.0 - 12.5 - 13.5 13.0 - - - - -
18# Zachary CASHMORE Bath BMX 37.0 37.0 - 4.5 - 6.0 4.5 6.5 8.5 7.0 - -
19# Matthew PARSONS Bristol BMX Club 27.0 27.0 8.0 - - 7.5 - - - 11.5 - -
20# Finley WATSON Nuneaton BMX Club 10.0 10.0 - - 10.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Male 11 18 Riders 11 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Ben CORNISH
GREEN MACHINE BMX
Decoy BMX Club 430.0 530.0 54.0 53.5 54.0 49.0 51.0 54.0 54.0 53.5 54.0 53.0
2 Jaden FLETCHER
TRiBE
Decoy BMX Club 363.5 430.0 40.0 37.0 46.0 29.5 47.5 48.0 44.0 42.0 48.0 48.0
3 Scott MONRO HIGGS Exeter Eagles BMX Racing Club 350.5 406.0 45.5 47.5 40.0 43.5 44.5 43.5 46.5 33.5 39.5 22.0
4 Kalin CORYN
WAX BMX
Cornwall BMX Racing Club 291.0 321.0 35.0 32.5 36.0 38.5 40.0 - 39.5 30.0 35.0 34.5
5 Kaishu FLUKES
DT FLEX
Bristol BMX Club 279.0 328.5 41.0 30.0 28.5 32.0 27.5 38.5 37.0 22.0 30.5 41.5
6 Alfie HOLLOWAY
TRiBE
Decoy BMX Club 277.5 277.5 31.5 39.5 43.0 33.0 30.0 - - 28.0 43.0 29.5
7 Kieran BROWNING-PARSONS Burnham BMX Club 239.0 257.5 30.5 21.0 - 18.5 35.0 33.0 21.0 32.0 32.5 34.0
8 Harvey WILKINSON Torbay BMX Racing Club 206.0 234.0 17.5 17.5 20.0 13.0 19.0 36.0 30.5 15.0 27.5 38.0
9# Zack RAYNER Cornwall BMX Racing Club 172.5 172.5 15.0 - 30.5 19.0 21.5 29.5 27.5 - - 29.5
10# Callum TAYLOR Llynfi BMX Racing Club 166.5 166.5 22.5 26.5 - 34.5 33.0 - 31.0 19.0 - -
11# Harrison COLLIS Andover BMX Club 146.0 146.0 - 43.5 - 54.0 - - - 48.5 - -
12 Vinny PEDRICK Exeter Eagles BMX Racing Club 139.5 153.0 12.5 13.0 17.5 5.0 14.5 28.0 17.5 8.5 21.5 15.0
13 Keon WILLIAMS Decoy BMX Club 123.0 134.0 - 14.5 13.5 12.0 11.5 21.5 16.0 11.0 15.0 19.0
14 Jack CANN Bristol BMX Club 107.5 116.0 9.0 8.5 15.0 13.5 10.5 18.0 - 10.5 18.0 13.0
15# Billy PUGH Bristol BMX Club 96.5 96.5 32.0 - - 24.0 - - - 40.5 - -
16# Jack WHITBURN-WELCH Bath BMX 36.0 36.0 8.0 - 10.5 9.0 8.5 - - - - -
17# Ringo CHERITON Nuneaton BMX Club 31.5 31.5 - - 31.5 - - - - - - -
18# Theo DUNSTAN Andover BMX Club 21.5 21.5 - 9.5 - 12.0 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Male 12 10 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Tai BRIDDEN Decoy BMX Club 422.0 505.5 41.5 44.5 54.0 53.5 54.0 54.0 54.0 42.0 54.0 54.0
2# Harvey NIEMCZYK Bristol BMX Club 325.0 325.0 47.5 45.5 47.5 - 47.5 42.5 47.5 47.0 - -
3 Samuel HOPE
TEAM FANATIC F1
Exeter Eagles BMX Racing Club 306.5 338.0 31.5 32.5 42.0 36.5 41.5 36.5 42.0 33.0 42.5 -
4# Jensen EGAN
PSYKOPATH INDUSTRIES
Bristol BMX Club 306.0 306.0 53.5 53.0 - 47.5 3.5 47.0 - 54.0 - 47.5
5 Ed HARRISON Tiverton BMX Club 264.0 318.5 29.0 28.5 29.5 32.0 36.0 31.5 36.5 26.0 33.0 36.5
6 Ellis TRENERRY Cornwall BMX Racing Club 234.5 234.5 - 25.0 25.0 28.5 - 29.0 32.0 27.5 35.5 32.0
7# Jack SOMERSET Tiverton BMX Club 125.0 125.0 - - - - - - - 36.0 47.0 42.0
8# William LUDWELL Bath BMX 119.0 119.0 37.0 36.5 - 42.5 3.0 - - - - -
9# Chad LLOYD Bristol BMX Club 57.5 57.5 25.5 - 32.0 - - - - - - -
10# Joby ROBERTS Cornwall BMX Racing Club 35.5 35.5 - - 35.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Male 13 25 Riders 15 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Taylor SAMPSON
PSYKOPATH INDUSTRIES
Tiverton BMX Club 426.0 471.0 - 49.0 53.5 45.0 54.0 53.5 54.0 54.0 54.0 54.0
2 Max AVERY
GREEN MACHINE BMX
Decoy BMX Club 387.0 460.0 54.0 54.0 49.0 48.5 44.0 49.0 40.5 39.0 48.0 34.0
3 Taylor HUNT
CRUCIAL BMX
Burnham BMX Club 367.5 367.5 46.0 - - 54.0 47.5 40.5 44.0 44.0 44.0 47.5
4 Callum CHARD-MAPLE
GREEN MACHINE BMX
Exeter Eagles BMX Racing Club 328.0 342.0 39.0 44.5 44.5 - 14.0 44.0 47.5 46.5 31.5 30.5
5 Kolby ELLIS Bideford BMX 262.5 287.0 35.5 33.5 32.0 24.5 30.0 31.5 29.0 - 32.0 39.0
6 Rio CAPRON Bideford BMX 259.0 259.0 - 30.0 28.5 34.5 35.5 22.5 33.0 36.0 39.0 -
7# Sonny FLAVELL Bideford BMX 246.0 246.0 - 40.0 36.5 - 34.5 34.0 31.5 - 37.0 32.5
8 Corey HUNT
TRiBE
Decoy BMX Club 204.0 214.5 20.5 18.5 32.5 - 19.0 31.0 10.5 31.0 31.0 20.5
9# Milar GONZALES
PSYKOPATH INDUSTRIES
Bristol BMX Club 172.5 172.5 32.0 21.0 39.0 - 30.0 33.0 - 17.5 - -
10# Betsy BAX Bristol BMX Club 171.0 171.0 41.5 28.5 - 28.0 37.0 - 36.0 - - -
11 Christopher DAVIS Bristol BMX Club 171.0 171.0 6.0 15.0 - 38.0 19.0 16.0 - 21.5 22.0 33.5
12# Ned PRITCHARD
WAX BMX
Cornwall BMX Racing Club 154.5 154.5 16.0 - 21.0 30.5 - - 16.5 28.0 - 42.5
13 Jacob DUNCAN
DT FULL
Bristol BMX Club 147.0 157.0 14.0 10.0 23.5 19.5 24.5 11.5 20.5 - 16.0 17.5
14 Sophie-May HARRIS
TEAM FANATIC F2
Exeter Eagles BMX Racing Club 144.5 156.0 27.0 19.0 14.5 11.5 14.5 14.0 13.5 - 20.0 22.0
15 Finley BURSTON
TEAM FANATIC F1
Exeter Eagles BMX Racing Club 139.5 142.5 31.5 - 18.0 21.5 3.0 16.0 17.0 7.5 13.0 15.0
16# Ned PENNY Bath BMX 138.0 138.0 18.5 13.5 - 34.0 - 19.5 22.5 30.0 - -
17 Finley LYNCH
DT FLEX
Bath BMX 90.5 90.5 9.0 5.0 13.0 14.5 - - 5.0 14.0 15.5 14.5
18 Harvey FRYER
DT FULL
Burnham BMX Club 85.0 93.0 8.0 11.5 - 10.0 11.5 10.5 9.0 9.5 12.5 10.5
19 William WHITBURN-WELCH Bath BMX 79.0 84.0 5.5 9.0 11.5 11.5 5.0 - 9.5 12.5 8.5 11.0
20# Megan KIRBY Decoy BMX Club 54.0 54.0 - 4.5 10.0 5.0 9.0 - - 4.5 10.5 10.5
21# Jude BROOKS Bristol BMX Club 42.5 42.5 - - - 9.5 10.5 8.5 - 8.5 5.5 -
22 Kieran HOOPER Torbay BMX Racing Club 40.0 40.0 - 4.0 8.0 4.5 4.0 5.0 5.0 - 4.5 5.0
23# Bradley RUSSELL Birmingham BMX Club 34.5 34.5 - 34.5 - - - - - - - -
24# Joanna BANKS
GREEN MACHINE BMX
Torbay BMX Racing Club 5.5 5.5 - 5.5 - - - - - - - -
25# Reed WATSON Nuneaton BMX Club 5.0 5.0 - - 5.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Male 14 10 Riders 5 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Harvey GATTING
Club Unknown
Tiverton BMX Club 431.5 532.0 54.0 54.0 53.5 54.0 54.0 48.0 52.5 54.0 54.0 54.0
2 Corbin BROWN
MICKS PIX BMX TEAM
Torbay BMX Racing Club 373.0 373.0 47.5 47.5 48.0 47.5 - 53.0 41.5 46.5 - 41.5
3 Dylan SHIPTON Bristol BMX Club 353.0 426.5 42.0 36.5 42.0 42.0 47.5 42.0 37.0 43.0 47.5 47.0
4 Jacob REYNOLDS
DT FULL
Exeter Eagles BMX Racing Club 299.5 363.0 36.5 42.0 36.5 36.5 42.0 32.0 31.5 35.5 36.0 34.5
5 Benjamin WILLS Tiverton BMX Club 229.0 229.0 32.0 29.0 28.5 32.0 32.0 - - 25.0 28.5 22.0
6# George WEBLEY Bath BMX 225.0 225.0 - 31.5 32.0 - 36.5 37.0 29.0 33.0 - 26.0
7# William LACEY Tiverton BMX Club 91.5 91.5 - - - - - - - 28.5 34.5 28.5
8# Archie SOMERSET Tiverton BMX Club 73.5 73.5 - - - - - - - - 40.0 33.5
9# Harvey SHORT Gosport BMX Club 49.0 49.0 - - - - - - 49.0 - - -
10# Will JEFFERIS Tiverton BMX Club 25.0 25.0 - - - - - - - - 25.0 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Male 15 7 Riders 3 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Malachi MILNE Bath BMX 413.5 456.5 54.0 54.0 46.5 46.0 43.0 53.0 - 54.0 53.5 52.5
2 Nathan BATSTONE
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Tiverton BMX Club 395.0 438.5 47.5 - 43.5 54.0 54.0 48.5 47.5 47.5 47.0 49.0
3 Darcy PAINE Decoy BMX Club 324.0 361.5 5.0 41.5 32.5 37.0 36.5 42.0 40.5 42.0 42.5 42.0
4# Kyle PEARCEY Exeter Eagles BMX Racing Club 190.5 190.5 - 47.5 53.5 43.0 46.5 - - - - -
5# Taylor NUTT Bristol BMX Club 183.5 183.5 36.0 32.0 3.5 2.0 - - - 36.5 37.0 36.5
6# James NORTHCOTT Cornwall BMX Racing Club 72.5 72.5 - 37.0 35.5 - - - - - - -
7# Tyler ATKINS-BAILEY Exeter Eagles BMX Racing Club 41.5 41.5 41.5 - - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Male 16 17 Riders 10 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Leo FORSYTH-SNELL Decoy BMX Club 341.0 407.5 33.0 34.5 44.0 46.0 33.5 54.0 47.0 33.5 43.5 38.5
2# Logan FORD
WAX BMX
Cornwall BMX Racing Club 323.0 323.0 - 42.5 54.0 44.5 45.0 48.5 - 51.5 37.0 -
3 Danny NICHOLLS
MICKS PIX BMX TEAM
Tiverton BMX Club 315.5 345.0 42.0 29.5 48.0 37.0 42.0 - 37.0 36.5 38.0 35.0
4 Kieron SAUNDERS Bristol BMX Club 292.0 322.5 30.5 31.0 36.5 - 40.0 42.5 31.0 32.0 30.5 48.5
5 Ben AVERY
PSYKOPATH INDUSTRIES
Decoy BMX Club 271.5 271.5 32.5 16.5 30.5 - 30.5 - 42.0 46.0 31.5 42.0
6 Charlie KNOX
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Tiverton BMX Club 261.5 261.5 31.5 35.0 38.5 34.0 21.5 - 36.5 42.5 22.0 -
7 Reece CORNELIUS Burnham BMX Club 257.5 257.5 48.0 22.5 - 32.0 37.0 38.5 30.0 - 47.0 2.5
8 Ryan EWINGS Exeter Eagles BMX Racing Club 244.0 244.0 21.5 36.5 31.5 28.0 - 35.0 33.5 - 28.5 29.5
9# Alfie BAX Bristol BMX Club 214.5 214.5 54.0 52.5 - 54.0 54.0 - - - - -
10 Ryan BEVAN
TEAM FANATIC F2
Exeter Eagles BMX Racing Club 183.0 192.0 12.5 9.0 21.0 18.5 17.5 28.5 16.5 37.5 - 31.0
11 Caitlin ELLIS Bideford BMX 155.0 155.0 14.0 15.0 28.0 21.0 26.5 - 21.5 - 13.5 15.5
12 Alisha HUNT
PSYKOPATH INDUSTRIES
Decoy BMX Club 143.0 143.0 10.5 13.5 - - 16.0 30.0 10.0 31.0 14.5 17.5
13# Harrison PASCOE-WHITE Bideford BMX 136.5 136.5 - 46.0 - - 2.5 3.5 53.0 - - 31.5
14# Miriam PEEL Burnham BMX Club 134.0 134.0 18.0 10.0 - - - 32.0 14.5 21.5 17.0 21.0
15# Sam PENNY Bath BMX 72.5 72.5 38.0 - - 34.5 - - - - - -
16# Harvey SHORT Gosport BMX Club 54.0 54.0 - - - - - - - - 54.0 -
17# Alex READE Derby BMX Club 53.5 53.5 - - - - - - - - - 53.5

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Male 17-29 16 Riders 3 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Callum PITTAS
Club Unknown
Bristol BMX Club 367.5 399.5 - 38.0 51.0 52.0 32.0 48.0 36.5 46.5 53.5 42.0
2# Mitch BOMBROFF
PSYKOPATH INDUSTRIES
Bristol BMX Club 311.0 311.0 - 51.0 - 48.0 54.0 54.0 - 53.0 - 51.0
3# Jarrod SHEAR
DT FLEX
Bristol BMX Club 289.5 289.5 53.5 30.0 - 36.5 36.5 38.5 49.5 - - 45.0
4# Charlie ROAST
GREEN MACHINE BMX
Decoy BMX Club 287.0 287.0 47.5 42.0 32.0 - 32.5 44.0 - 41.0 48.0 -
5# Connor WELLS
MICKS PIX BMX TEAM
Bristol BMX Club 274.5 274.5 39.0 33.5 - 42.0 47.0 30.5 45.0 37.5 - -
6# Alfie LOVELL
CRUCIAL BMX
Bristol BMX Club 271.5 271.5 44.0 - 47.0 - 43.5 35.5 - 27.5 40.0 34.0
7 Jacob EDWARDS
DT FLEX
Burnham BMX Club 246.0 286.5 22.0 19.0 41.0 32.5 36.0 21.5 28.5 25.0 32.0 29.0
8 David POWELL Bristol BMX Club 219.0 219.0 33.5 - 34.5 27.0 21.0 18.5 24.0 32.5 28.0 -
9# Daniel BEVAN
TEAM FANATIC F2
Exeter Eagles BMX Racing Club 170.5 170.5 29.5 27.0 38.0 29.5 18.0 - - 28.5 - -
10# Declan PENBERTHY Tiverton BMX Club 147.0 147.0 - 20.5 29.5 - 28.5 28.0 39.5 1.0 - -
11# Lauren STACK Burnham BMX Club 138.0 138.0 - 28.5 - 37.5 - - 32.0 2.5 37.5 -
12# Ross DRAPER Torbay BMX Racing Club 98.5 98.5 28.0 12.5 - - - 31.0 - - - 27.0
13# Emily GREEN Decoy BMX Club 89.0 89.0 - 9.0 - - 15.5 0 - - 26.5 38.0
14# Charlie DEMPSEY Bideford BMX 53.0 53.0 35.0 18.0 - - - - - - - -
15# Callum RUSSELL Birmingham BMX Club 46.0 46.0 - 46.0 - - - - - - - -
16# Ethan WALLACE Nuneaton BMX Club 27.0 27.0 - - 27.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Masters 8 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Scott HOARE
WAX BMX
Cornwall BMX Racing Club 419.5 454.0 34.5 54.0 54.0 53.5 54.0 49.0 48.0 53.0 - 54.0
2 Matthew EATON
DT FULL
Bath BMX 347.0 424.0 43.0 43.5 43.0 46.5 39.5 39.0 41.5 43.0 47.0 38.0
3# Wayne HARRIES
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Exeter Eagles BMX Racing Club 266.0 266.0 33.0 38.0 38.5 - - 36.5 35.5 - 43.0 41.5
4# Daniel HODGE Bristol BMX Club 234.0 234.0 47.5 48.5 - 40.5 43.5 54.0 - - - -
5# Lee SWEETLAND Llynfi BMX Racing Club 227.5 227.5 39.5 - 48.0 44.0 48.0 - - 48.0 - -
6# Lee ARTHURS
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Tiverton BMX Club 223.5 223.5 - 36.5 - 34.5 32.0 42.5 31.5 - - 46.5
7# Thomas PALMER
CRUCIAL BMX
Burnham BMX Club 199.0 199.0 54.0 - - - - - 53.5 38.0 53.5 -
8# Roger PRESTIDGE Bristol BMX Club 36.0 36.0 - - - - - - - 36.0 - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Veteran (40+) 13 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Andrew CORYN
WAX BMX
Cornwall BMX Racing Club 378.0 422.5 45.0 44.5 50.5 44.5 45.0 44.5 48.0 51.0 49.5 -
2# Jai KEMP Bristol BMX Club 256.0 256.0 50.0 51.5 - 52.5 51.0 51.0 - - - -
3# Chris BAX Bath BMX 198.0 198.0 40.0 35.5 - 40.5 41.5 - 40.5 - - -
4# Matthew ROWLANDS Llynfi BMX Racing Club 180.0 180.0 34.5 29.0 - - 35.5 35.5 - 45.5 - -
5# Justin RILEY Bath BMX 141.0 141.0 - 31.0 - 35.5 - 40.0 34.5 - - -
6# Mark ALDERTON Cornwall BMX Racing Club 120.0 120.0 28.5 27.0 32.5 32.0 - - - - - -
7# Carl COPE Cornwall BMX Racing Club 87.0 87.0 - 40.0 47.0 - - - - - - -
8# Ian GAIT Bristol BMX Club 42.0 42.0 - - - - - - - 42.0 - -
9# Ian WALLACE Nuneaton BMX Club 41.5 41.5 - - 41.5 - - - - - - -
10# Mat CHERITON Nuneaton BMX Club 37.0 37.0 - - 37.0 - - - - - - -
11# Jason LEWIS Llynfi BMX Racing Club 35.0 35.0 - - - - - - - 35.0 - -
12# David GLENDOWER Hersden Harriers BMX Racing Club 32.5 32.5 - - - - - - - 32.5 - -
13# Leigh PAYNE Cornwall BMX Racing Club 31.5 31.5 31.5 - - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Regional Elite 12 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1# Matthew BOURNE
CRUCIAL BMX
Bristol BMX Club 227.5 227.5 53.0 - - 54.0 35.5 - - 48.5 36.5 -
2# Aaron HOLLOWAY
CRUCIAL BMX
Bristol BMX Club 225.5 225.5 48.0 48.5 - - 44.0 32.0 - 53.0 - -
3# Josh MOORE Burnham BMX Club 217.0 217.0 - 44.5 - - 39.5 42.0 - - 44.0 47.0
4# Ethan SQUIBB Decoy BMX Club 199.5 199.5 - 39.5 - - 32.5 36.0 - - 47.0 44.5
5# Adam BRAZIL
CRUCIAL BMX
Burnham BMX Club 174.0 174.0 - - - - 53.5 27.5 - 40.5 52.5 -
6# Ryan STACK Torbay BMX Racing Club 160.5 160.5 - 54.0 - - - 52.5 54.0 - - -
7# Dan COMMONS-LOMAX
WAX BMX
Cornwall BMX Racing Club 157.5 157.5 - 36.5 54.0 - 30.5 0.5 - - - 36.0
8# Charlotte GREEN
WAX BMX
Cornwall BMX Racing Club 134.5 134.5 - - 48.0 - 22.5 27.5 - 35.0 - 1.5
9# Eddie MOORE Burnham BMX Club 102.0 102.0 - - - - - 48.0 - - - 54.0
10# Finlay MEAD Club Unknown 46.5 46.5 - - - - 46.5 - - - - -
11# Callum PITTAS Bristol BMX Club 42.5 42.5 42.5 - - - - - - - - -
12# Bradley James DAY Burnham BMX Club 27.5 27.5 - - - - 27.5 - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Female 6 & Under 3 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Amelie EATON
DT FULL
Bath BMX 411.0 503.5 51.5 51.0 51.5 53.0 52.0 47.5 53.0 51.5 45.5 47.0
2 Dakota TUCKER
TEAM FANATIC F1
Exeter Eagles BMX Racing Club 384.0 472.5 45.0 43.5 45.0 45.0 46.0 53.0 46.5 45.5 50.0 53.0
3# Emilia BULLIVANT Decoy BMX Club 35.0 35.0 - 35.0 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Female 7-8 6 Riders 3 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Lottie BROWN Bideford BMX 424.0 424.0 - 48.0 54.0 - 53.5 53.5 54.0 54.0 53.5 53.5
2 Grace BURGE
Club Unknown
Exeter Eagles BMX Racing Club 396.5 491.0 50.5 53.5 47.5 54.0 48.0 47.5 47.5 47.5 47.0 48.0
3 Kesia WILLIAMS Decoy BMX Club 342.5 384.0 - 42.0 42.0 47.5 41.5 42.5 42.0 42.0 42.5 42.0
4# Libby COPPING
CRUCIAL BMX
Cardiff BMX Racing Club 267.5 267.5 42.0 - - 42.0 37.0 36.5 36.5 36.5 37.0 -
5# Lola CAVIERES-RILEY Bath BMX 129.0 129.0 - 33.0 - 32.0 - 32.0 32.0 - - -
6# Alexa BULLIVANT Decoy BMX Club 104.0 104.0 - 35.5 - 36.5 32.0 - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Female 9-10 8 Riders 6 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Shaya HURLEY
TEAM FANATIC F2
Club Unknown 432.0 486.0 54.0 54.0 - 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0
2# Bethany NIEMCZYK
Club Unknown
Bristol BMX Club 327.5 327.5 - 47.0 54.0 47.5 47.5 47.5 41.5 42.5 - -
3 Kodie HARMER Bideford BMX 316.0 316.0 - - 32.0 32.5 36.0 32.0 47.5 47.0 41.5 47.5
4 Bibi ALDERTON
Club Unknown
Cornwall BMX Racing Club 307.0 337.5 47.5 40.5 47.5 41.0 31.5 30.5 32.0 - 31.5 35.5
5 Bethany COATES Exeter Eagles BMX Racing Club 282.5 310.5 - 35.5 41.5 37.0 42.0 36.5 28.0 32.0 29.0 29.0
6 Sophie ELLWOOD Bristol BMX Club 281.0 306.0 42.0 31.5 37.0 - 29.0 25.0 25.5 36.5 47.5 32.0
7 Abigail HARES
MICKS PIX BMX TEAM
Bristol BMX Club 223.0 266.0 36.5 25.0 28.5 28.5 25.5 21.5 21.5 28.5 25.0 25.5
8# Heidi HARRIS
TEAM FANATIC F2
Exeter Eagles BMX Racing Club 187.5 187.5 - 31.5 - - - 40.0 37.0 - 37.0 42.0

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Female 11-12 9 Riders 5 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Evie WEBSTER
TEAM FANATIC F2
Exeter Eagles BMX Racing Club 416.5 463.5 54.0 53.5 48.0 48.0 - 47.0 54.0 53.0 53.5 52.5
2 Katie JAMES Decoy BMX Club 382.5 382.5 - 48.0 - 53.5 47.5 53.5 42.0 48.5 48.0 41.5
3 Amelia GRATTON Torbay BMX Racing Club 327.5 397.0 36.5 42.0 41.0 42.0 42.0 41.0 36.5 42.0 41.0 33.0
4 Summer WILLS Tiverton BMX Club 288.0 288.0 47.0 31.5 36.0 31.5 36.0 - - 32.0 37.0 37.0
5 Erin MARTIN
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Bideford BMX 271.0 325.0 41.5 29.0 25.0 29.0 31.5 37.5 32.0 36.5 32.5 30.5
6# Sienna HARVEY Cornwall BMX Racing Club 201.0 201.0 - - 53.5 - 54.0 - 47.5 - - 46.0
7# Maisie AYRES
MICKS PIX BMX TEAM
Bideford BMX 156.5 156.5 - 36.5 32.5 25.0 29.5 33.0 - - - -
8# Bella LLOYD Bristol BMX Club 61.5 61.5 33.0 - 28.5 - - - - - - -
9# Tallulah JUKES Bath BMX 36.5 36.5 - - - 36.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Female 13-14 10 Riders 8 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Louise BECK
GREEN MACHINE BMX
Exeter Eagles BMX Racing Club 394.5 435.5 - 53.5 47.5 41.0 53.5 47.0 48.0 54.0 43.0 48.0
2 Lily GULLON Bideford BMX 387.5 387.5 - 49.0 43.0 48.5 48.0 54.0 53.5 - 47.0 44.5
3 Mia FARROW Exeter Eagles BMX Racing Club 384.5 421.0 54.0 44.0 36.5 53.0 45.0 - 41.0 41.0 53.5 53.0
4 Grace SPOONER Decoy BMX Club 307.0 307.0 - 31.5 53.0 41.5 35.0 40.0 32.5 - 35.5 38.0
5 Bethy LAWRENCE
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Tiverton BMX Club 295.5 356.0 42.0 36.0 28.5 35.0 33.0 33.0 37.0 46.5 32.0 33.0
6 Agnes HARRISON Tiverton BMX Club 269.0 269.0 47.5 33.0 32.0 28.5 30.5 29.0 - 33.0 - 35.5
7# Sara PEEL Burnham BMX Club 230.0 230.0 36.5 27.5 - 33.0 - 36.5 - 36.5 29.5 30.5
8 Jessica MULLER Decoy BMX Club 216.0 237.5 32.0 21.5 - 21.5 27.0 25.5 28.5 29.0 25.0 27.5
9 Ellie KEMP Bristol BMX Club 182.0 200.0 28.5 18.0 - 18.0 19.5 22.0 25.0 25.5 21.5 22.0
10# Lauren HILL
DT FLEX
Bristol BMX Club 104.5 104.5 - 36.0 - 30.0 38.5 - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Female 15-16 5 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Charlotte DAVIS
DT FLEX
Bristol BMX Club 403.5 403.5 52.5 49.0 - 50.5 50.0 50.5 - 54.0 46.5 50.5
2 Emily DAY Cornwall BMX Racing Club 318.5 353.0 43.0 - 43.0 38.5 40.0 38.5 40.0 36.5 39.0 34.5
3# Leah CHAPPLE
MICKS PIX BMX TEAM
Bideford BMX 195.5 195.5 - - - - - - 50.5 47.5 52.0 45.5
4# Mia WALLACE Nuneaton BMX Club 52.0 52.0 - - 52.0 - - - - - - -
5# Emma CLARKE Chesterfield BMX Club 42.0 42.0 - - - - - - - 42.0 - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Female 17+ 9 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Chloe FARROW
TEAM FANATIC F1
Exeter Eagles BMX Racing Club 407.0 407.0 54.0 54.0 - 47.5 47.5 - 54.0 47.5 48.5 54.0
2 Hannah MCLEAN
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Exeter Eagles BMX Racing Club 278.5 305.5 40.5 30.5 - 27.0 30.5 29.5 38.5 35.0 36.0 38.0
3# Iona AGNEW
DT FLEX
Bristol BMX Club 268.0 268.0 46.0 36.5 - 35.5 35.0 38.5 - 42.0 34.5 -
4# Lauryn BECK
GREEN MACHINE BMX
Exeter Eagles BMX Racing Club 228.5 228.5 - 46.0 40.5 30.5 41.5 34.5 35.5 - - -
5# Vanessa HARRISON Braunton BMX Club 220.0 220.0 - 42.5 - 40.5 - 45.0 46.5 - - 45.5
6# Yasmin ENGLAND
WAX BMX
Cornwall BMX Racing Club 216.0 216.0 - - 54.0 54.0 - - - 54.0 54.0 -
7# Abi ROBERTS Cornwall BMX Racing Club 96.0 96.0 - - - - - 52.5 - - 43.5 -
8# Emilia SHAKLES Gosport BMX Club 54.0 54.0 - - - - 54.0 - - - - -
9# Aaliyah COPE
WAX BMX
Cornwall BMX Racing Club 46.5 46.5 - - 46.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cruiser 09-12 4 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 William LUDWELL Bath BMX 395.5 395.5 52.5 43.5 - 50.0 54.0 45.5 47.5 53.5 - 49.0
2# Lewis HANCOCK Bideford BMX 244.5 244.5 - - - - 42.0 39.0 36.5 42.0 43.5 41.5
3# Ashton COOMBS Bournemouth BMX Club 176.5 176.5 - 39.0 - - 47.5 - 42.0 48.0 - -
4# Sonny FLAVELL Bideford BMX 158.5 158.5 - 52.0 - - - 52.5 54.0 - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cruiser 13-14 7 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1# Max AVERY
GREEN MACHINE BMX
Decoy BMX Club 377.0 377.0 54.0 54.0 54.0 53.5 54.0 54.0 - 53.5 - -
2 Dillon HANCOCK
MICKS PIX BMX TEAM
Bideford BMX 319.0 351.5 - 38.5 46.0 39.5 38.0 45.0 37.5 35.0 32.5 39.5
3# Jacob REYNOLDS
DT FULL
Exeter Eagles BMX Racing Club 166.5 166.5 - - - - - - 41.0 39.5 40.0 46.0
4# Tyler COOMBS Bournemouth BMX Club 153.5 153.5 - - - - 47.5 - 54.0 - 52.0 -
5# Charlie KNOX
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Tiverton BMX Club 141.0 141.0 - - - 48.0 40.5 - - - - 52.5
6# Kolby ELLIS Bideford BMX 140.5 140.5 - 46.5 - - - - 47.5 - 46.5 -
7# Finley LYNCH
DT FLEX
Bath BMX 75.5 75.5 - - - - - - - 45.5 30.0 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cruiser 15-16 2 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1# Ashley ENGLAND
WAX BMX
Cornwall BMX Racing Club 191.0 191.0 - - 52.5 50.0 - - - 45.0 43.5 -
2# Alfie LOVELL
CRUCIAL BMX
Bristol BMX Club 157.5 157.5 - - - - - - - 49.5 54.0 54.0

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cruiser 17-29 9 Riders 3 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Nathan ABBOTT
DT FLEX
Bath BMX 388.0 388.0 49.0 - 48.5 48.5 48.5 - 48.5 49.0 48.0 48.0
2# Daniel POPLE
DT FULL
Bath BMX 377.5 377.5 54.0 - 53.5 54.0 54.0 - - 54.0 54.0 54.0
3 Nathan CUTTING
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Exeter Eagles BMX Racing Club 336.5 400.5 39.5 49.0 42.5 36.0 43.5 38.0 44.5 33.5 30.5 43.5
4 Charlie LEGGETT
DT FLEX
Torbay BMX Racing Club 328.0 360.0 43.5 53.5 - 33.5 40.0 44.5 38.0 38.0 32.0 37.0
5# Daniel BEVAN
TEAM FANATIC F2
Exeter Eagles BMX Racing Club 237.0 237.0 - - - 38.5 - 48.5 35.5 36.0 43.5 35.0
6# Ryan STACK Torbay BMX Racing Club 108.0 108.0 - - - - - 54.0 54.0 - - -
7# David POWELL Bristol BMX Club 78.0 78.0 - - - - - - - 43.5 34.5 -
8# Oliver FAY
GREEN MACHINE BMX
Tiverton BMX Club 47.0 47.0 - - - - - - - - 40.5 6.5
9# Max PENNY Bath BMX 45.0 45.0 - - - 45.0 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cruiser 30-39 11 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Richard CHAPPLE
MICKS PIX BMX TEAM
Bideford BMX 371.0 411.0 45.5 42.5 47.0 47.5 47.5 48.0 46.5 40.0 - 46.5
2 Luke PENNY Bideford BMX 269.0 269.0 31.5 34.5 32.0 31.5 - 39.0 34.5 33.0 - 33.0
3 Peter BURGE Exeter Eagles BMX Racing Club 268.5 325.0 29.0 30.5 28.5 28.0 30.5 33.0 39.0 30.5 38.0 38.0
4 Ian WHEELER
MICKS PIX BMX TEAM
Tiverton BMX Club 238.5 238.5 34.5 - 35.0 24.0 27.5 - 27.0 27.5 33.5 29.5
5# Lee ARTHURS
WOLF CYCLEWORX RACE TEAM
Tiverton BMX Club 228.5 228.5 43.0 48.5 52.5 43.0 41.5 - - - - -
6# Sim JOHNSTON Llynfi BMX Racing Club 210.5 210.5 51.0 - - 54.0 52.0 - - 53.5 - -
7# Marc BROWN Torbay BMX Racing Club 205.5 205.5 - - - - - 51.5 53.5 47.5 - 53.0
8# Shahnaz GULLON Bideford BMX 195.5 195.5 - - 44.0 35.5 37.0 - 34.5 - 44.5 -
9# Matthew WALSH Tiverton BMX Club 129.0 129.0 25.0 - 25.5 - - - 24.0 0.5 28.0 26.0
10# Daniel HODGE Bristol BMX Club 79.0 79.0 - 51.5 - 26.5 - 1.0 - - - -
11# Matthew EATON
DT FULL
Bath BMX 52.0 52.0 - - - - - - - - 52.0 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cruiser 40-44 8 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Duncan COCKBURN Bath BMX 385.0 423.0 47.5 45.0 45.0 49.5 - 50.0 38.0 50.0 47.5 50.5
2 Justin GATTING Bideford BMX 351.5 385.0 - 38.0 49.5 39.0 33.5 46.0 49.0 44.0 45.0 41.0
3# John TAYLOR Llynfi BMX Racing Club 209.0 209.0 - 48.0 - 45.0 38.5 - 42.5 35.0 - -
4# Matthew ROWLANDS Llynfi BMX Racing Club 140.0 140.0 - 32.0 - - 42.5 33.0 - 32.5 - -
5# Will GARNER Bath BMX 79.5 79.5 - - - - - 40.0 - 39.5 - -
6# Jason LEWIS Llynfi BMX Racing Club 68.0 68.0 40.5 - - - - - - 27.5 - -
7# Damian MEAD Andover BMX Club 53.0 53.0 - - - - 53.0 - - - - -
8# Daniel BOWLER Cornwall BMX Racing Club 38.0 38.0 - - 38.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cruiser 45-49 10 Riders 3 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Rebecca GOHL Bideford BMX 368.5 368.5 51.0 51.5 - 43.0 - 52.0 46.0 42.5 41.0 41.5
2 Nicholas BOLD Bath BMX 327.5 360.0 41.5 32.5 45.0 46.0 43.5 46.0 34.0 36.5 - 35.0
3 Anthony MARTIN Bideford BMX 293.5 324.0 35.0 - 40.5 35.0 38.0 39.5 40.5 32.5 32.5 30.5
4# Jai KEMP Bristol BMX Club 206.0 206.0 - - - - - - 50.5 53.5 50.5 51.5
5# Andrew CORYN
WAX BMX
Cornwall BMX Racing Club 191.5 191.5 47.5 43.5 53.5 - - - - - - 47.0
6# Richard PENNY Bath BMX 148.0 148.0 - 47.5 - 50.0 50.5 - - - - -
7# Ben LAWRENCE Tiverton BMX Club 100.5 100.5 33.5 36.5 30.5 - - 0 - - - -
8# Neil HOPES Bristol BMX Club 46.5 46.5 - - - - - - - 46.5 - -
9# Ben LEACH Bath BMX 46.0 46.0 - - - - - - - - 46.0 -
10# Jay WATSON Nuneaton BMX Club 33.0 33.0 - - 33.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cruiser 50+ 7 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Andrew HARRISON Tiverton BMX Club 367.5 406.5 41.0 43.5 - 43.0 44.0 39.0 48.0 50.5 49.0 48.5
2 Roy MAJOR Cornwall BMX Racing Club 320.5 385.5 37.0 33.0 43.0 34.0 32.0 48.5 40.5 36.5 41.5 39.5
3# Graham WATTS Bath BMX 248.5 248.5 49.5 50.0 50.5 49.5 49.0 - - - - -
4# Lindsay JONES Llynfi BMX Racing Club 155.0 155.0 - 38.5 - 38.0 37.0 - - 41.5 - -
5# Mark ALDERTON Cornwall BMX Racing Club 151.0 151.0 - - - - - 43.0 35.5 - 36.0 36.5
6# Gerry SANDERS Cornwall BMX Racing Club 34.0 34.0 - - - - - 34.0 - - - -
7# David GLENDOWER Hersden Harriers BMX Racing Club 32.0 32.0 - - - - - - - 32.0 - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cruiser Female 17-29 0 Riders.

Cruiser Female 30-39 3 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Paula HUNT
PSYKOPATH INDUSTRIES
Decoy BMX Club 413.0 413.0 53.5 54.0 - - 54.0 53.0 49.5 49.5 50.5 49.0
2 Emma HAWKESBY
TEAM FANATIC F1
Exeter Eagles BMX Racing Club 365.5 365.5 44.5 46.0 51.0 52.5 46.5 - - 41.5 43.5 40.0
3# Ariane Odessy NOVALES Cornwall BMX Racing Club 86.5 86.5 - 40.5 - 46.0 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cruiser Female 40+ 4 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Lesley REYNOLDS Exeter Eagles BMX Racing Club 386.5 386.5 46.0 52.5 47.5 54.0 52.0 - 43.5 45.0 - 46.0
2# Paula HALLETT Tiverton BMX Club 80.5 80.5 - - 40.5 - - - - 40.0 - -
3# Masayo CHERITON Nuneaton BMX Club 54.0 54.0 - - 54.0 - - - - - - -
4# Helen PAXTON-STEELE Cumbernauld Centurions BMX Club 53.0 53.0 53.0 - - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 8 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10


Top of Report